Biovela Utenos mėsa

Naujienos

„Biovela Group“ investuoja

Gruodžio 13 d., 2018 m.

 

 Biovela Group“ investuoja į atsinaujinančią energetiką  įrengiama galingiausia pramoninė saulės jėgainė Baltijos šalyse

Biovela Group“ investuoja beveik 1,4 mln. eurų į atsinaujinančios energijos projektą – ant grupės valdomos bendrovės „Utenos mėsa“ gamybinių pastatų stogų pradedama statyti 1,7 megavato saulės jėgainė. Tai bus galingiausia ir didžiausia tokio pobūdžio elektrinė Baltijos šalyse. Naujoji jėgainė ims veikti 2019 m. pavasarį.

Biovela Group“ generalinis direktorius Audrius Kantauskas teigia, kad įmonių grupė, įvertindama globalias klimato kaitos problemas, palaipsniui siekia didinti gamtosauginių iniciatyvų skaičių. Tai, anot jo, ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių lėmusių naują investiciją į atsinaujinančius energijos šaltinius.

„Būdami mėsos perdirbimo rinkos lyderiai Baltijos šalyse, savo veikloje suvartojame daug energijos. Todėlsprendimą investuoti į saulės jėgainės statybas, be gamtosauginių tikslų, taip pat lėmė ir ekonominiai motyvai. Šis projektas leis mums sumažinti standartinės energijos sąnaudas maždaug 20 procentų. Taip pat gamykloje pakeisime daugiau nei 2000 dienos apšvietimo lempų į efektyvų LED apšvietimą su judesio davikliais“, – pasakoja A. Kantauskas.

Galingiausios ir didžiausios Baltijos šalyse pramoninės saulės jėgainės įrengimo darbai Utenoje bus vykdomi dviem etapais. 

I ETAPAS

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB projektas „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo plėtra bendrovėje UTENOS MĖSA, UAB“

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB vykdo projektą „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas bendrovėje UTENOS MĖSA, UAB“ projekto Nr. 04.2.1-LVPA-K-836-01-0031.

Projekto tikslas – įrengti 900 kW galios saulės elektrinę. Jos pagaminta elektros energija bus naudojama įmonės gamybiniams poreikiams užtikrinti.

Projekto įgyvendinimui skirtas iki 60 proc., 364 769 Eur finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.

 II ETAPAS

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB projektas „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo plėtra bendrovėje UTENOS MĖSA, UAB“

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB vykdo projektą „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo plėtra bendrovėje UTENOS MĖSA, UAB“ projekto Nr. 04.2.1-LVPA-K-836-03-0012.

Projekto tikslas – įrengti 800 kW galios saulės elektrinę. Jos pagaminta elektros energija bus naudojama įmonės gamybiniams poreikiams užtikrinti.

Projekto įgyvendinimui skirtas iki 60 proc., 292 680 Eur finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.

 

Elektros energiją savo reikmėms „Biovela Group“ gamina nuo 2007 m. Įmonės „Utenos mėsa“ teritorijoje taip pat veikia panašaus pajėgumo – 1,6 megavato galios – dujų kogeneracinė jėgainė, gaminanti šiluminę energiją ir elektrą. 2019 m. pavasarį, baigus saulės jėgainės įrengimo darbus, naujoji ir kogeneracinė jėgainės pagamins daugiau nei 60 proc. viso bendrovės elektros energijos poreikio.

„Laisvų ir neužstatytų pastatų stogų gamybinėje teritorijoje dar turime, todėl tikrai nesustosime įgyvendinę šį projektą. Toliau ieškosime šiuolaikiškų energetinių sprendimų, kurie ne tik leis didinti veiklos efektyvumą, bet ir bus draugiški aplinkai“, – teigia „Biovela Group“ generalinis direktorius.

UAB „Biovela Group“ įmonių grupė – didžiausia ir moderniausia mėsos perdirbimo įmonių grupė Lietuvoje bei viena didžiausių mėsos produktų gamintojų Vidurio Europoje. „Biovela Group“ sudaro trys įmonės: UAB „Biovela“, UAB „Utenos mėsa“, UAB „Maisto pramonės logistikos grupė“. Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 1300 žmonių.

 

III ETAPAS

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB projektas „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo plėtra“

BIOVELA-UTENOS MĖSA, UAB vykdo projektą „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo plėtra“ projekto Nr. 04.2.1-LVPA-K-836-05-0008.

Projekto tikslas: sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą.

Projekto metu ant gamybinių pastatų stogų bus įrengta 1300 kW galios saulės elektrinė, o energetinėse patalpose bus įrengtas 1195 kW šilumos siurblys bei 79 kW šilumokaičiai. Visų jų pagaminta energija bus naudojama įmonės gamybiniams poreikiams užtikrinti. Įvertinę ir susumavę ankstesnius jau įgyvendintus atsinaujinančių energijos šaltinių projektus, ant gamybinių pastatų turėsime rekordinę 3MW galios saulės elektrinę.

 

Įvertindami globalias klimato kaitos problemas, palaipsniui didiname gamtosauginių iniciatyvų skaičių. Tai yra tiek energetinis sprendimas, darantis teigiamą poveikį įmonės energetinių sąnaudų mažėjimui, tiek ir strateginis sprendimas, prisidedantis prie efektyvaus žaliavų ir energijos vartojimo, pramonės modernizavimo ir plėtojimo, žaliosios energijos integracijos.

 

 

Svetainėje naudojami slapukai sklandžiam jos veikimui. Daugiau apie naudojamus slapukus - privatumo politikoje